O nas

Krótki opis wydarzenia

 

„V Noworoczny Bieg pod Gwiazdami” odbędzie się  w dniu 1.01.2019 r. w godz. 17.00-18-30 na ulicy Piotrkowskiej w mieście Łodzi.

Bieg organizowany jest przez Środowisko Łódzkich Biegaczy. Wydarzenie ma  charakter wspólnego nieformalnego marszu -przebiegu. Na biegu nie ma pomiaru czasu. Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej. Na biegu obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania.

Krótki opis imprezy:

Impreza ma charakter integracyjny środowisko łódzkich biegaczy amatorów. Zorganizowana zostanie w postaci wspólnego biegu (bez pomiaru czasu) w tempie dostosowanym do „najsłabszego” uczestnika tj ok 7.00 - 7.30 min/km. Ideą spotkania jest złożenie sobie noworocznych życzeń i przebiegnięcie w tempie truchtu pod świąteczną iluminacją na ul. Piotrkowskiej i woonerfów ul. Traugutta i 6 Sierpnia. Planujemy wspólny start spod Napisu KOCHAM ŁÓDŹ w rejonie ul. Mickiewicza. Następnie pobiegniemy ulicą Piotrkowską w kierunku północnym do placu Wolności, gdzie wykonamy nawrót przy Choince Miejskiej i pobiegniemy skrzyżowania z ul. 6 Sierpnia, tam obiegniemy woonerf ul.6 Sierpnia i dalej pobiegniemy ul. Piotrkowską w kierunku ul Mickiewicza, gdzie przy napisie „Kocham Łódź” zrobimy wspólne zdjęcie i rozwiążemy przebieg. Trasa może ulec zmianie zgodnie ze scenariuszem planowanej iluminacji ulicy na rok 2019.   Całość trasy pokonamy zwartym szykiem, przestrzegając zasad ruchu drogowego. Przewidywana ilość uczestników 300-400 osób. W poprzednich edycjach 2016-2017-2018 brało udział ok. 200 osób. Imprezę dotychczas zabezpieczaliśmy środkami własnymi, wśród uczestników wyznaczane były osoby do utrzymywania porządku. Byli to biegacze z nieformalnego klubu biegowego RYSIOTEAM oraz uczestnicy cotygodniowych biegów „parkrun”.

W tym roku zgodnie z oczekiwaniami dotychczasowych uczestników biegać będziemy w dwóch grupach. Jedna grupa pokona całą trasę, druga trasę krótszą bez woonerfów. Do drugiej trasy zaprosimy łódzkich seniorów oraz rodziny z dziećmi.

Uczestnicy biegu głównego w tym roku biegać będą w pamiątkowych medalach na szyi. Ich liczba (medali znaczy) zależy od uczestnika. Można stawiać na ilość, a można na jakość. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Będzie z pewnością kupa śmiechu.

Co zabieramy ze sobą na bieg ?

 

Nie musisz brać zegarka, nie biegamy na czas. Na tym biegu jest magia, zabawa i coś niepowtarzalnego . Wystarczy, że zabierzesz dobry humor, szczyptę fantazji i ciepłą kurtkę w plecaku.

Czy muszę biec ?

Nie

Możesz przyjść pokibicować i się trochę powygłupiać.

Trasa główna - 5km

100% pietryna

Biegamy po deptaku ul. Piotrkowskiej pod świąteczną iluminacją. Wszyscy razem.

Pieszy maraton wsparcia - 2019m

zapraszamy seniority

Bieg towarzyszący dla tych, którzy nie chcą się zmęczyć, a chcą wziąć udział w imprezie. Ta trasa jest pomyślana dla kibiców i ludzi  "normalnych".

Czy to jest babska impreza ?

nie, nie, nie

Na biegu pod Gwiazdami bawią sie wszyscy. Mali, duzi, chudzi i mniej chudzi. Zresztą mamy termosy z herbatą.

numer 2019

 

Numer należy pobrać z fejsbuka lub poradzić sobie tzw "zrzutem ekranu" lub namalować samodzielnie. Niestety ta opcja strony nie posiada funkcji ściągania plików. Dacie sobie radę :).